Fundacja W Związku Z Rakiem, ul. Nabycińska 19/306, 53-677 Wrocław, NIP: 897-18-07-063

Metadon – zmarła główna założycielka grupy promującej cudowny lek

Metadon – zmarła główna założycielka grupy promującej cudowny lek

Metadon – zmarła główna założycielka grupy promującej cudowny lek

W zeszłym roku opublikowała post, który obiegł całą Polskę i dał nadzieję tysiącom ludzi na wyleczenie raka. Jak pisała, nie uwierzyła swoim onkologom i postanowiła zaufać dr. Friesen, która przypadkowo „odkryła”, że metadon jest w stanie zabić raka. W maju 2019 roku Katarzyna K. założycielka grupy na Facebooku D-L METHADON – MÓJ PARTNER WALKI Z RAKIEM zmarła, natomiast dwa tygodnie wcześniej jej matka, która również wspomagała się leczeniem metadonem.

„Postanowiłam zaufać dr. Claudii Friesen która przypadkowo odkryła działanie metadonu! Nie zwracając uwagi na to co mówią moi onkolodzy postanowiłam zaryzykować i postawić wszystko na 1 kartę a mianowicie na chemioterapię z D-L Methadon.” – Katarzyna K. (Sierpień 2018)

„D-L Methadon jest za tani by to reklamować! Lepiej sprzedawać szajs za 25.000 € który gówno daje niż tani lek który ratuje ludziom życie!!! Nie boję się powiedzieć o tym głośno!!! Mam w d**** to co ktoś mi powie lub zarzuci!! Nigdy nie pozwolę zabronić o tym mówić!!!” – Katarzyna K. (Sierpień 2018)

„Warto zawalczyć i nie robić na 100% tego co chcą lekarze!!! Ja nie dałam się odwieść od brania metadonu mimo próśb i gróźb lekarzy prowadzących. Ja jestem tego najlepszym i żywym przykładem że jednak warto pójść za głosem serca i posłuchać własnego przeczucia!!” – Katarzyna K. (Sierpień 2018)

Metadon według Claudii Friesen

Claudia Friesen jest onkologiem ze Szpitala Uniwersyteckiego w Ulm – Niemczech. Twierdzi, że osoby z nowotworami opornymi na wszelkie konwencjonalne terapie, którym podano metadon w celu złagodzenia bólu, w połączeniu z konwencjonalną chemioterapią lub radioterapią, zgłosiły, że guz się skurczył lub całkowicie zniknął. Friesen twierdzi, że wielu pacjentów z przyjemnością opowiada o swoich doświadczeniach z metadonem, u których guz miał się zmniejszyć i zniknęły przerzuty. Wśród tych osób była Pani Katarzyna, która rok temu oświadczyła, że dzięki niemu pozbyła się przerzutów. Naukowcy ostrzegają przed fałszywymi oczekiwaniami, ponieważ twierdzenia Friesen nie są poparte badaniami klinicznym.

Czym jest metadon?

Metadon jest lekiem zatwierdzonym przez WHO używanym do odstawienia uzależnionych od narkotyków, takich jak heroina, ponieważ zmniejsza objawy abstynencyjne odczuwane przez osoby uzależnione od twardych narkotyków. Jest on substytutem narkotyku, który uzależnia i powoduje szereg poważnych skutków ubocznych zarówno fizycznych, jak i psychicznych. Czasem stosowany w leczeniu bólu w chorobach nowotworowych.

Friesen spotkała się z poważną krytyką i sprzeciwem środowiska medycznego, które ostrzega, że do tej pory nie ma dowodów na skuteczność metadonu w leczeniu raka i prócz badań klinicznych jego stosowanie jest nieuzasadnione.

Osoby chore na raka i ich bliscy pragną wierzyć, w cudowne leki i wyleczenie, jednak pamiętaj, żeby nie wierzyć we wszystko, co przeczytasz w sieci. Po wpisaniu w wyszukiwarkę „leczenie raka”, znajdziesz szereg terapii, takich jak: soda oczyszczona, witamina C, czy selen, które nie mają potwierdzenia w leczeniu raka. Wszelkie zasłyszane informacje przed dołączeniem do terapii należy skonsultować z lekarzem.   

„Moim celem na kolejne miesiące jest nagłośnienie wiadomości o M-L methadonie. Tak by dotarło do jak największej liczby osób! Nie mogę wyobrazić sobie zataić i zachować dla siebie takie informacje i zabrać szansę na życie pacjentom onkologiczny.” – Katarzyna K. (Sierpień 2018)