Cel: Terapia lekowa w oparciu o lek Nivolumab.

Na nowotwór złośliwy nerki zachorował w 2001 roku, gdy miał niecałe 64 lata. Choroba pokrzyżowała jego plany spokojnego życia na emeryturze. Nagle okazało się, że musi być pod stałą obserwacją lekarską i przyjmować kolejne leki po każdym nowym przerzucie. Walkę prowadzi od 17 lat, a ciągła nadzieja, hart ducha, wsparcie najbliższych i bardzo dobra opieka medyczna ze strony lekarzy, to połączenie, które pozwalało i nadal pozwala stale walczyć z chorobą.
Kolejny etap walki rozpoczął się w grudniu 2017 r., kiedy wykryta została progresja choroby. Zdaniem lekarzy w chwili obecnej jedyną realną szansą na zahamowanie rozwoju choroby jest stosowanie terapii lekowej w oparciu o lek Nivolumab. Niestety, dla tego typu schorzenia NFZ nie przewiduje refundacji. 

Również wniosek do Ministerstwa Zdrowia w ramach programu Ratunkowego Dostępu do Terapii Lekowych został zaopiniowany negatywnie ze względu na ograniczenia finansowe.

Ostatnią szansą jest zatem finansowanie kosztów leczenia w całości ze środków prywatnych. Miesięczny koszt leczenia to wydatek ok. 19-20 tys. zł. Roman przez całe życie, na ile mógł pomagał innym. Angażował się w zbiórki organizowane przez WOŚP i Caritas, a także włączał się w charytatywne akcje sms-owe. Zawsze powtarza, że jeżeli tysiące ludzi przeznaczy chociażby symboliczne 5 złotych na jakiś cel, to wspólnie mogą pomóc komuś kto tej pomocy bardzo potrzebuje. W chwili obecnej to właśnie Roman potrzebuje takiej pomocy i wierzy, że tym razem to on może polegać na ludziach dobrej woli.

Pana Romana można wspierać wpłatami na konto Fundacji: 86 1050 1575 1000 0090 8019 4872 z dopiskiem Roman Ławniczak.  

Bardzo prosimy również o oddawanie 1 % na Pana Ławniczaka. Rozliczając się wystarczy w deklaracji podać numer KRS 0000550874 z dopiskiem ROMAN ŁAWNICZAK.

Dziękujemy !

Scroll to Top
Przewiń do góry