Fundacja W Związku Z Rakiem, ul. Nabycińska 19/306, 53-677 Wrocław, NIP: 897-18-07-063

Pani Jolanta Głodek

Pani Jolanta Głodek

Diagnoza: Nowotwór złośliwy jelita grubego, IV stadium z licznymi przerzutami do wątroby.

Cel: Leczenie wspomagające chemioterapię. 

Człowiek zawsze żyje w przekonaniu, że jest niezniszczalny. Tragedie i choroby innych ludzi obserwuje i przeżywa przez pryzmat innych rodzin. I wszystko wydaje się bardzo odległe i nieprawdopodobne, dopóki choroba nie zapuka do drzwi jego domu rodzinnego.

Wydawałoby się, że do niezniszczalnych należała Nasza Mama – perfekcyjna Pani domu, biznes-woman, inżynier, ekspertka od wszystkiego. Zosia-Samosia, która uszyje sukienkę i wymieni akumulator w samochodzie. Złota rączka, która wszystko co dotknie zamienia w cudo. Kompletnie poświęcona rodzinie i wychowaniu córek. Zawsze w pogotowiu, czekająca na nie ze świeżym jedzeniem i pościelą, aż zjadą się z „wielkiego świata” do domu. Dbająca o dobro wszystkich, tylko nie swoje. Nie lubiąca tkwić w bezczynności. Zawsze więc na pełnych obrotach, od świtu do nocy. Pytanie tylko, który organizm to wytrzyma?

Mama od dawna miała różne dolegliwości z brzuchem, ale badania przesiewowe nic nie wykazywały. Kiedy po kolejnej kolonoskopii i tomografii nie znaleziono niczego niepokojącego nasza czujność została uśpiona na kolejnych kilka lat.

Pewnego letniego wieczoru mój telefon zadzwonił – to była Mama. Bez zbędnych wstępów, spokojnym głosem powiedziała: „Córko, muszę Cię poprosić o umówienie wizyty. Do onkologa. Znaleźli guza na wątrobie. Podejrzenie nowotworu”. Od tego momentu zaczęła się gonitwa. Nikt z nas nie wiedział niestety, w którą stronę biegniemy. Specjalista za specjalistą, a cenny czas uciekał bez konkretnej diagnozy.

Mama przyjechała do nas, do Warszawy, na kolejną z wielu wizyt. Przestraszona, ale wciąż uśmiechnięta, trzymała głowę do góry. Już wtedy bardzo schudła, ale tłumaczyliśmy to sobie strachem, który nas wszystkich ogarnął. Z zadziwieniem obserwowaliśmy ją wciąż pełną energii i łudziliśmy się, że to nic poważnego.

Umówiona w lipcu operacja wątroby, w jednym z warszawskich szpitali, miała odbyć się na początku września. Następny miesiąc oczekiwania okazał się jednak zbyt długi. Ponieważ wciąż brakowało nam konkretnej diagnozy, nasza Mama próbowała na własną rękę szukać odpowiedzi, odwiedzając kolejnych lekarzy i przechodząc przez kolejne badania. Podczas przygotowań do jednego z nich nastąpiła niedrożność jelita, która wymusiła na innych lekarzach nieplanowaną operację.

Mimo iż wszystko wskazywało na jedno, na powtórkę z rodzinnej historii sprzed 25 lat, wciąż mieliśmy nadzieję, że to jakieś niefortunne zdarzenie. Jednak po operacji bardzo szybko zostaliśmy sprowadzeni na ziemię: nowotwór złośliwy jelita grubego, IV stadium z licznymi przerzutami do wątroby. Tego typu rak zabrał nam już naszego dziadka, a teraz atakuje kolejnego członka rodziny.

Rozpoznanie choroby mocno nami wszystkimi wstrząsnęło, ale lekarze nie zamknęli przed nami jeszcze drzwi. Niestety ze względu na bardzo długi okres diagnozy, inwazyjne badania oraz nagłą, nieplanowaną operację, która wymagała wycięcia sporej części zajętego jelita, nasza Mama straciła mnóstwo siły i kilogramów. Od ponad miesiąca pracujemy nad jej wzmocnieniem przed długą i intensywną chemioterapią, której skutki poznamy za już niedługo.

Mimo zaawansowanego stadium nowotworu, mocno wierzymy, że uda nam się postawić Mamę na nogi, przywrócić jej trochę dawnego spokoju i wspólnie z nią przejść przez leczenie. Już teraz wiemy, że będzie to kosztowny proces, ze względu na dodatkowe leczenie wspomagające, długie dystanse do pokonania w trakcie terapii oraz brak jakiegokolwiek wsparcia dla pacjentów onkologicznych w naszym mieście rodzinnym, gdzie Mama obecnie przebywa.

Dlatego chcielibyśmy Was serdecznie poprosić o wsparcie finansowe w leczeniu, opiece i transporcie naszej Mamy. Razem damy radę pokonać tą straszną chorobę!

Córka, Siostry i Mąż.

Panią Jolę można wspierać wpłatami na konto Fundacji: 86 1050 1575 1000 0090 8019 4872 z dopiskiem Jolanta Głodek.

Bardzo prosimy również o oddawanie 1 % na Panią Głodek. Rozliczając się wystarczy w deklaracji podać numer KRS 0000550874 z dopiskiem JOLANTA GŁODEK.

Dziękujemy !