PROFILAKTYKA – zacznij od Dietetyka!

Profilaktyka nowotworowa to nic innego jak zdrowy styl życia. Jako Fundacja działająca w obszarze onkologii promujemy profilaktykę w oparciu o 12 zasad Europejskiego Kodeksu Walki Z Rakiem.

Nowotwór to choroba cywilizacyjna, która zbiera coraz to większe żniwo wśród ludzi na całym świecie. Niestety Polska jest w niechlubnej czołówce krajów europejskich, w których wykrywalność raka jest najniższa, a umieralność z powodu zbyt późnego wykrycia choroby jest największa. Najboleśniejszą prawdą jest jednak to, że wiele z ludzkich istnień można by uratować… Gdyby powszechne było stosowanie prostych 12 wskazówek, związanych z większą dbałością o zdrowie, kondycję fizyczną, badaniem się. Nie jest rzeczą odkrywczą, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć.

Większość z nas nad stanem swojego zdrowia zaczyna się zastanawiać w momencie pojawienia się choroby. Jako Fundacja onkologiczna chcemy uświadamiać, że lepiej zapobiegać niż leczyć, lepiej dziś mieć czas na zdrowy tryb życie, aby później nie tracić go na chorowanie. Większość z naszych codziennych zachowań i nawyków wpływa na zmniejszenie ryzyka rozwoju choroby. Należą do nich m.in.:

Projekt PROFILAKTYKA – zacznij od dietetyka, powstał po o, aby wskazać kierunek do zdrowego trybu życia. To cykl webinarów, konsultacje z dietetykiem, badania krwi, dawka wiedzy, która można uratować zdrowie a nawet życie. Podana na talerzu w super przyswajalnej formie, dla zagubionych i nie wiedzących od czego zacząć. Wiele nowotworów ma swój początek w nadwadze, otyłości, przetworzonej żywności. Wiemy jak z tym walczyć i chętnie się tą wiedzą podzielimy.

 

Wszystkich serdecznie zapraszamy do obserwowania naszych mediów społecznościowych i korzystania wiedzy.

Z kim realizujemy nasz projekt?

Ewa Jaśkiewicz, z wykształcenia dietetyk klinicznym, biotechnolog żywności, edukator żywieniowy i coache zdrowia. Dietetyk z charyzmą zarażający pozytywną energią. Dzięki ciągłemu rozwojowi, doświadczeniu, otwartości i empatii motywuje dzieci, młodzież i dorosłych do realizacji swoich marzeń poprzez stałą zmianę nawyków żywieniowych. Jej największym atutem jest umiejętność słuchania, która pozwala na lepsze zrozumienie sytuacji życiowej pacjenta, jego potrzeb, wagi problemu, z którym przychodzi i zaproponować najlepsze rozwiązania w obecnej sytuacji zdrowotnej.

Chciałbyś wesprzeć Fundację?
Masz pytania?
Napisz do nas!

Scroll to Top
Przewiń do góry