ROZLICZ ONLINE PIT 2023

Rozlicz PIT z Fundacją W związku z rakiem i przekaż 1,5% podatku na walkę z nowotworem

KRS 0000550874

Razem jesteśmy w stanie zdziałać wiele dobrego. Pomóż ratować zdrowie i życie naszych podopiecznych.
Twoje 1,5% ma znaczenie!

e-pity prosto rozliczone

Komu pomaga Twoje 1,5%?

Zapoznaj się z historią każdego z naszych Podopiecznych.
Rak towarzyszy im w codziennym życiu.
Dajmy im szansę na lepsze jutro!

TWOJE 1,5% PODATKU wspiera


❤ Osoby chorujące na raka zapewniając im dostęp do lepszej opieki medycznej, nierefundowanych leków, terapii, dojazdów do ośrodków leczenia, wsparcia psychologicznego oraz dietetycznego. Twoje zaangażowanie poprawia jakość życia pacjentów w sposób holistyczny na wielu płaszczyznach ! Pomaga mu przejść przez proces leczenia bez osamotnienia z poczuciem zaopiekowania i bezpieczeństwa.

 

❤ Osoby towarzyszące chorującym, które stanowią podporę emocjonalną, fizyczną i psychiczną dla swoich bliskich w trudnych chwilach choroby. Ich obecność, wsparcie i troska mają ogromny wpływ na jakość życia chorych. Zapewniamy im wsparcie psychologiczne oraz mentoring w pomocy bliskim.

 

❤ Osoby zdrowe ! Twoje 1,5% podatku finansuje akcje edukacyjne, świadomościowe na temat profilaktyki chorób nowotworowych. Edukacja w wymienionym zakresie może znacząco zmniejszyć ryzyko wystąpienia nowotworów i przyczynić się do utrzymania zdrowia oraz dobrego samopoczucia na długie lata.

 

Dziękujemy za Twoją hojność i zaangażowanie w tę ważną sprawę!

Kto może przekazać 1,5% podatku?
Deklaracja PIT 2023:

pracownicy

PIT 37

emeryci/renciści

PIT OP

przedsiębiorcy 

PIT 36

przedsiębiorcy-liniowcy 

PIT 36L

gracze giełdowi

PIT 38

osoby, które sprzedały nieruchomość

PIT 39

Termin rozliczenia
podatku dochodowego PIT-37
oraz PIT-36, PIT-38 i PIT-39 upływa

30 KWIETNIA

Rozlicz pit już teraz

KRS 0000550874
e-pity prosto rozliczone
e-pity prosto rozliczone

Rozliczenie PIT – Najczęściej zadawane pytania

Przekazanie podatku 1,5% jest bardzo proste i zupełnie darmowe – nie wpłynie na wartość  zwrotu podatku. Potrzebujesz jedynie numeru KRS organizacji, którą chcesz wesprzeć, oraz obliczonej kwoty 1,5% Twojego podatku. Zachęcamy do skorzystania z naszego linku do rozliczeń. Wskaże on rubryki, w których trzeba umieścić odpowiednie informacje, oraz obliczy za Ciebie wartość 1,5%.

Prawo do przekazania jednego procenta podatku ma każdy podatnik rozliczający się w danym roku podatkowym, który nie jest z podatku zwolniony.

Najpopularniejszymi i najczęściej wybieranymi formularzami PIT są przede wszystkim PIT-37 oraz PIT-36. Na pierwszym z nich (PIT-37) rozliczają się osoby pracujące na umowach o pracę, o dzieło czy na zleceniach. Drugi natomiast (PIT-36) jest przeznaczony dla osób, które prowadzą pozarolniczą działalność gospodarczą.
Obok nich mamy jeszcze kilka innych rodzajów PIT (np. PIT-28, PIT-38, PIT-39). W przypadku problemów z wyborem właściwego PITa do naszego rozliczenia pomocny okaże się sprawdzony program, który podpowie jaki formularz będzie odpowiedni. Dowiedz się więcej, jakie są rodzaje deklaracji PIT i dla kogo przeznaczona jest każda z nich?

  • W tym roku wyznaczono następujące terminy złożenia deklaracji podatkowej:
    do 30 kwietnia 2024 – PIT-37, PIT-36, PIT-36L, PIT-38, PIT-39

Rozliczając PIT, podatnik może skorzystać z różnych preferencji podatkowych. Są to ulgi, odliczenia czy korzystniejsze metody rozliczeń przeznaczone dla osób spełniających określone warunki. Wśród najpopularniejszych preferencji są m.in. ulga prorodzinna (na dzieci), odliczenie darowizn czy rozliczenie z małżonkiem.
Aby w łatwy sposób sprawdzić, jakie ulgi Ci przysługują i je rozliczyć, skorzystaj z programu do rozliczeń PIT, który przeprowadzi Cię przez cały proces i dodatkowo ułatwi obliczenia.

Darowizny, które przekazujemy w trakcie roku m.in. fundacjom czy stowarzyszeniom, możemy później odliczyć od naszego podatku. Dzięki temu z jednej strony wspieramy organizacje, które potrzebują naszej pomocy, z drugiej obniżamy płacony przez nas podatek. Kliknij i zobacz, jak odliczyć podatek z tytułu darowizny.

Nie potrzeba do tego żadnych specjalnych dokumentów. Wystarczy, że przy wypełnianiu zeznania jeden z małżonków zaznaczy odpowiednią rubrykę i wpisze dane współmałżonka. Wymagany jest również wyłącznie jeden podpis. Prawo do rozliczania się ze współmałżonkiem posiadają osoby, które pozostawały przez cały rok w związku małżeńskim oraz we wspólnocie majątkowej, a także nie korzystają z opodatkowania
liniowego, ryczałtem, kartą podatkową lub podatkiem tonażowym.
Najpierw należy osobno, dla każdego małżonka odliczyć ulgi, które mu przysługują. Następnie dodać dochody obojga małżonków, podzielić je przez dwa, wyliczyć podatek od uzyskanej kwoty, a potem pomnożyć razy dwa.

 

Wspieramy osoby chore na nowotwór przez finansowanie leczenia. W celu uzyskania informacji, na temat
pomocy, napisz do nas lub zadzwoń!

Scroll to Top
Przewiń do góry