Nowotwór JAMY UJSTNEJ

Potrzebujesz pomocy? Załóż subkonto, na którym będziesz gromadzić środki na leczenie onkologiczne

Nowotwór Jamy ustnej jest nowotworem bardzo złożonym, ponieważ występuje w wielu miejscach. Zaczynając od warg ustnych, dziąseł aż po gardło i jej części tak zwane ustna, nosowa oraz krtaniowa. Nowotwór krtani występuje w Polsce dość rzadko. Każdego roku w Polsce choruje na to 1000 osób. Najczęstszą grupą zachorowań na ten nowotwór są kobiety. Mężczyźni chorują rzadziej.

tlo_wzzr_bg

Objawy nowotworu Jamy Ustnej

Pierwszym objawem który kojarzy się z nowotworem są owrzodzenia jamy ustnej. Są to uciążliwe, bardzo bolesne dolegliwości przy spożywaniu posiłków. Owrzodzenia jamy ustnej są tak ciężkie że pacjenci skarżą się także na ból zębów zgłaszając się przy tym do stomatologa. Drugim objawem jest wyczuwalny guz w szyi. Oczywiście przy udaniu się do lekarza trzeba obejrzeć i zdiagnozować całą jamę ustną by postawić diagnozę.

Diagnostyka nowotworu Jamy Ustnej

Udając się do lekarza, lekarz powinien zbadać całkowicie i dokładnie jamę ustną. Każdą zauważalną nawet najmniejszą, zmianę należy zbadać szerzej. Należy pacjenta skierować na badania USG oraz na rezonans magnetyczny. Ważnym elementem diagnostycznym jest także badanie histopatologiczne w celu oceniania tej zmiany.

pexels-fotografierende-1325618
image_2021_07_22T09_40_19_399Z

Metody leczenia nowotworu jamy ustnej 

Metody leczenia nowotworu jamy ustnej są różnorodne ze względu na rodzaj, lokalizację, rozległości guza, występowania przerzutów oraz stanu zdrowia pacjenta. Najbardziej znanymi metodami to radioterapia oraz leczenie chirurgiczne. Te metody stosuje się , które są zależne od lokalizacji i rodzaju guza. Przy zaawansowanych nowotworach stosuje się tylko i wyłącznie radioterapię.

Wspieramy osoby chore na nowotwór przez finansowanie leczenia. W celu uzyskania informacji, na temat
pomocy, napisz do nas lub zadzwoń!

W celu uzyskania informacji na temat pomocy,

napisz do nas lub zadzwoń!

 mjarecka@zrakiem.pl

 535-966-585

Scroll to Top
Przewiń do góry